Archiwa kategorii: moda

Kupuj rozsądnie produkty skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy łatwo dobrać do swoich wymogów zarówno ubrania, oraz i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Toteż tak nagminnie po kilku miesiącach czy nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać asortyment złej jakości?
Głównie pytajmy. Czy asortyment, np. pas skórzany ma warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Oczywiście próg prawdomówności sprzedawców jest rozmaity, a w razie sporych sieci z odzieżą gro pracowników zapewne nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę oraz co powinno zwiększyć naszą czujność?
Przede wszystkim cena. Nie dajmy się zwieść – naturalna skóra posiada swoją wartość oraz zakup skórzanej teczki męskiej za sto PLN jest zwyczajnie niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, gdy jest zbyt gładka lub też zbyt regularna gdy chodzi o przebarwienia, żyłki lub porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie ukryte ranty również mogą sugerować, że zakamuflowano stosowanie materiałów syntetycznych.
Brak odkrytych kantów czy też widocznych spodów skóry, również sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra naturalna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a zrobione z niej pasy niebywale ekspresowo się rozlatują. Prawdziwa skóra musi mieć typowy zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując zakupu przez net zwracajmy uwagę na specyfikacje towaru – nie dajmy się oszukać znaczkiem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wtedy, gdy wyrób ma jedynie jej śladowe ilości.
Towar wykonany z eko skóry musi przetrwać latami, dlatego powinno się kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent galanterii skórzanej

Stylizacja elegancka: klasyka z połyskiem.

Śnieżna bluzka oraz czarna spódnica to styl kojarzony raczej klasycznie, pomimo tego nie musi tak pozostać. Stylizacja elegancka w duchu uczelnianego mundurka nabiera dojrzałego charakteru dzięki kunsztownym tkaninom i dodatkom.
W tym komplecie biała bluzka ma klasyczny, dopasowany krój dodatkowo jest zapinana na guziki, bo skrzydełka kołnierza nie są tradycyjnie wygięte, lecz nieskomplikowane i usztywnione, co od razu dodaje koszuli szyku. Stylizacja wyrafinowana bywa podkręcona skórkową, ołówkową spódnicą, która zastępuje zwyczajny wzór z materiału. Takowa tkanina nadaje jej lekko ekstrawaganckiego charakteru i przekonuje, że nosząca ją dziewczyna jest pewna siebie.
Stylizacja elegancka nie byłaby pełna bez czółenek na obcasie. My doradzamy połyskujące, srebrne buciki o trendy, głęboko wyciętym kroju i z asymetrycznym, wydłużonym czubkiem przykrywającym stopę po skosie. Nieszablonowe buty nadają ton kolejnym dodatkom. Szyję ozdabia wyrafinowany naszyjnik na wisiorku, który ozdabia dużo łączonych ze sobą błyskotek. Błyszczące ozdoby dostrzegalne zza połów koszuli nie przytłoczą stylizacji, lecz zwrócą uwagę. Na nadgarstek proponujemy lekki, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka będącej przy kopercie. Puzderkowa torebką w stylizacji color-blocking łączy czerń z szarością i można ją trzymać w ręku czy na pasku.
flower-power-297x246
Ogólnie elementy eleganckiej stylizacji łącznie z linkami do butików umieszczone są w galerii – kliknięcie w nazwę danej rzeczy przekierowuje na stronę rzeczy.
tekst dostepny na stronie damskie torebki