1414-3341-ico-wu.jpg

Szybki wytrysk

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), określany także przedwczesnym wytryskiem i przedwczesną lub wczesną ejakulacją, to 1 z nagminniej diagnozowanych dysfunkcji seksualnych. Szacuje się, iż dotyczy ona aż jednej trzeciej dorosłych facetów czynnych seksualnie. Polega na wytrysku, który jest zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla uzyskania właściwej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który następuje w czasie krótszym, niż dwie minuty począwszy od rozpoczęcia kopulacji lub po nie więcej niż piętnastu ruchach kopulacyjnych.
Ta dolegliwość jest typowa w przypadku tych mężczyzn, którzy dopiero zaczynają współżycie seksualne. Nie jest także powodem do denerwowania się, gdy zdarzy się po zbyt długiej wstrzemięźliwości seksualnej. W takich razach wczesny wytrysk jest niemalże typowy i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast gdy wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, gdy facet podejmuje współżycie, wówczas jest to symptom chorobowy.
Powody wczesnego wytrysku są rozmaite. Głównie dotyczą one sfery psychicznej. Kłopoty z wytryskiem mają faceci narażeni na nagminne sytuacje stresogenne, cierpiący na depresję czy nerwicę. Omawiana dysfunkcja dotyczy poza tym mizoginistów oraz ludzi odczuwających chorobliwy lęk przed kobietami. Od czasu do czasu wynika ona z niewłaściwych zachowań wypracowanych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu albo odbywania stosunków przerywanych. Czasami za wczesny wytrysk odpowiadają dysfunkcje i dolegliwości neurologiczne, głównie te, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. Poza tym wczesny wytrysk może być generowany przez inne schorzenia, np. przez cukrzycę.

strona dostepna napewna-apteka.pl/levitra.php

Dodaj komentarz